• Mladoboleslavská 5, Pezinok
  • +421 915 896 641
  • Tue-Sat 10:00 - 18:00

Napísali o nás

Zaslúžený vinohrad

V ostatnom čase sa u nás objavilo niekoľko nových producentov. Jedným z nich je aj Zámocké vinárstvo, ktoré pochopilo, kde má vinár svoj najväčší poklad.
20. 11. 2017, Source: Vinotéka - október 2017

Zámocké vinárstvo

Sny si možno plniť v každom veku. Aj tie vinárske. Štefan Šimák má na chrbte naložený už siedmy krížik, ale energiu a životnú vitalitu má na rozdávanie. Opustil celoživotný projekt a založil si vinárstvo.
10. 11. 2017, Source: Vinotéka - august 2017

Keď je šedá najkrajšia

Už prvý víkend, keď sa brány nového vinárstva v Pezinskom zámku konečne otvorili, ho navštívilo viac ako tritisíc vinárov a zvedavcov. Rekonštrukcia rozľahlých vínnych pivníc trvala jeden rok. Stavbári a technológovia si riadne švihli. Nebolo možné premeškať zber. Už boli kúpené rozľahlé vinohrady, a tak sa nedalo čakať. Pivnice pohltili dva a pol milióna eur, ale výsledok stojí za to a vyráža dych.
31. 10. 2017, Source: Plus Jeden Deň

100 bodov pre víno

„Prosím, zoraďte mi vína označené A, B, až E, od najlepšieho smerom nadol. Šampiónom súťaže sa stane víno s najmenším počtom bodov, lebo to je súčasne aj poradie“. Hovorí profesor. Adrenalín je vybičovaný atmosférou tak, že by sa dal krájať. Napätie stúpa a zainteresovaním búcha srdce, až ho cítiť v hrdle. Na veľkom stojane je nakreslená tabuľka, celkom ako z EXCEL-u. Vybraní arbitri superfi nále (rozstrelu), zväčša predsedovia komisií, odovzdávajú profesorovi lístky so svojim poradím. Tiež sú napätí, minimálne kvôli tomu, či sa trafi li do konečného poradia. Poradia, ktoré rozhodne o tom, kto bude na rok kráľom. Malým majstrom Slovenska, či šampiónom, ak chcete.
10. 10. 2017, Source: Vinič a víno 3/2017

Nahé či oblečené?!

Počas štúdií na VŠP v Nitre nám na vojenskej katedre prednášal pplk. Beránek, ktorý hovoril: „Chlapi, každé kúzlo má svoje čaro!“. Neviem, či to myslel vážne, v každom prípade na to nezabudnem. Bolo to úsmevné, podobne ako keď s profesorom Malíkom idúc v aute z nejakej degustácie, rozoberáme význam slovného spojenia „ale na ráz, len tak, znyčehonyč...!“.
1. 10. 2017, Source: Vinič a víno 2/2017

Ochutnajte víno v novej pivnici!

Bolo by priam hriechom neochutnať na jeseň burčiak alebo chutné víno! Už tradične patrí k najvyhľadávanejším Malokarpatská oblasť. A tento víkend dokonca v Pezinku otvoria rozsiahle priestory Zámockého vinárstva. Lahodný mok tu vyrábajú, uskladňujú a už aj predávajú.
22. 9. 2017, Source: Plus Jeden Deň

The content of this site is only available to persons over the age of 18