• Mladoboleslavská 5, Pezinok
  • +421 915 896 641
  • Ut-So 10:00 - 18:00

Kalendár podujatí

Najbližšie podujatia

Nové podujatia pripravujeme. Navštívte nás neskôr.
Predchádzajúce podujatia

15. - 22. Október 2019

Riadená degustácia vín

Pozývame vás na prvú zo sérií riadených degustácií v historickej degustačnej miestnosti Zámockého vinárstva, zameranú na vína z našej produkcie umiestnené v Národnom salóne vín Slovenskej republiky.
Riadená degustácia vín
Riadená degustácia vín
Riadená degustácia vín
Riadená degustácia vín
10. August 2019

Víno pod hviezdami 2019

Opäť budeme sledovať úžasné divadlo padajúcich hviezd. Všetko to budeme sledovať v Pezinských vinohradoch pod starou horou.
17. - 20. Júl 2019

Pezinské viechy v Zámockom vinárstve

Pozývame Vás sa schladiť do stredovekých pivníc pezinského zámku Šimák Zámok Pezinok v rámci podujatia Otvorené viechy.
6. Júl 2019

VÍNO a LEVANDUĽA

Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov organizuje v sobotu 6. júla 2019 v čase od 15:00 do 23:00 v lokalite pod Starou horou v Pezinku 8. ročník podujatia „VÍNO A LEVANDUĽA“ Prídite si pozrieť krásne revitalizované kamenice, ktoré sú prikrášlené novovysadenými ovocnými stromami. Opäť si budete môcť pozrieť i dominantu kamenice sochu patróna vinohradníkov sv. Urbana. Kamenice sú ideálnym miestom pre ochutnávanie vína v jeho prirodzenom prostredí. Milovníci vína a prírody budú mať možnosť navštíviť jedinečné prostredie malebnej vinohradníckej lokality pod Starou horou.
25. Jún 2019

Deň vína a destilátov - DAY OFF Košice

Ochutnávajte viac ako 200 druhov vína a alkoholu v GES Clube, Košice. Podujatia DAY OFF sa osobne zúčastnia mnohí slovenskí vinári ale aj zástupcovia svetovej značky Villa Maria a koňakov ABK6. Čaká vás úžasná atmosféra nabitá jazzom, špičkovým vínom, prémiovými destilátmi a coctailmi.
21. Jún 2019

6. Martinský Festival Vína

Príďte si osviežiť svoje chuťové zmysly na už v poradí 6. ročník Martinského festivalu vína usporiadaný Hotelom Turiec. Oproti minulým ročníkom sme pridali aj novinky - jedna z nich je After párty a pripravili sme si pre vás atraktívny program.
8. Jún 2019

Goral Wine Fest International

Druhý júnový víkend si nájdite čas a naplánujte si spolu s priateľmi, rodinami, kolegami, alebo iba tak, v rámci prechádzky k Hotelu Husárik, v prekrásnom horskom prostredí zastávku - na horskom hrebeni plnom dobrých vín, pohostenia, regionálnych špecialít, kvalitnej hudby, skrátka jedinečnej príjemnej atmosféry ...
24. - 25. Máj 2019

Otvorené pivnice na sv. Urbana® 2019

Počas dvoch dní sa stretávate priamo s vinármi, ktorí sú hrdí nato, že ich vína dorobené z hrozna malokarpatských viníc, chutia nielen doma, ale i vo svete, o čom svedčia pribúdajúce správy o ocenených vínach z výstav, ktoré prekročili hranice európy. Máte jedinečnú možnosť ich ochutnať práve od výrobcu v domácom prostredí a neraz v pivničke, ktorá prirástla vinárovi k srdcu ale i v modernom vinárstve, ktoré vás očarí nielen skvelými vínami ale aj výnimočnou architektúrou.
Otvorené pivnice na sv. Urbana® 2019
Otvorené pivnice na sv. Urbana® 2019
Otvorené pivnice na sv. Urbana® 2019
Otvorené pivnice na sv. Urbana® 2019
27. Apríl 2019

Vinšpacírka

- 6. ročník najbohatšej vínnej cesty v Banskej Bystrici - Tie najlepšie slovenské vína na menej ako 400 metroch - Bohatý program spojený s Jazz festivalom a oceňovaním osobností vinárstva
8. Marec 2019

WineDay, Hotel Park, Dolný Kubín

Strenite sa priamo so slovenskými vinármi a ochutnávajte svetoznáme zahraničné vína. Súčasťou podujatia bude aj workshop s najlepšími kalichmi na svete od značky Riedel a prezentácia systému Coravin, ktorý predstavuje revolúciu vo svete vína.
16. Február 2019

Pezinské vínne pivnice 2019

Milí priatelia dobrého vína, po roku Vám s radosťou oznamujeme, že jedenásty ročník podujatia Pezinské vínne pivnice 2019 sa uskutoční v sobotu, 16. februára 2019 v čase od 13.00 h. do 21.00 h. Členovia združenia pezinských vinohradníkov a vinárov ako aj hostia z najbližšieho okoliaponúknu to najlepšie, čo ukrývajú ich pivnice. Veríme, že bohatá ponuka, ktorú pripravujeme, Vás zaujme a spoločne si vychutnáme kvalitné domáce vínka, tradične, okolo sviatku sv. Valentína.
23. - 24. November 2018

Deň otvorených pivníc® 2018

Radi vás privítame v Zámockom vinárstve pri príležitosti 19. ročníku DŇA OTVORENÝCH PIVNÍC®.
15. November 2018

Wine Expert Festival

Srdečne Vás pozývame na premiérovú degustáciu firmy WINE EXPERT. Ochutnáte viac ako 250 druhov slovenských a svetových vín spolu s 50 druhmi prémiových destilátov za účasti slovenských a zahraničných vinárov a majiteľov firiem.
10. November 2018

Chute Malých Karpát

V sobotu 10. novembra 2018 budú Malé Karpaty žiť nielen komunálnymi voľbami, ale najmä dobrým vínom. V obciach Pezinok, Šenkvice, Vinosady, Modra, Častá, Doľany, Suchá nad Parnou a Ružindol sa od 11:00 do 21:00 hod. opäť otvoria brány profesionálnych vinárstiev na festivale vína organizovanom občianskym združením Chute Malých Karpát. Čaká vás 33 vinárstiev, ako aj veľa dobrého jedla a kultúrnych zážitkov. Samozrejmosťou je bezplatná kyvadlová autobusová doprava.
8. November 2018

Degustácia Zámockého vinárstva a lahodné špeciality Mareka Orta

Prijmite dňa 08. 11. 2018 naše pozvanie na exkluzívnu degustáciu Zámockého vinárstva – stáročnej tradície výroby vína
2. - 3. November 2018

Festival Wine Snow 2018 Donovaly

Všetkých milovníkov dobrého vína srdečne pozývame na 8. ročník Wine Snow Donovaly 2018. Tento rok sa zúčastní viac ako 30 slovenských vinárov, ktorí nám predstavia svoje vína na donovalských prevádzkach. Veľa dobrého jedla, veľa dobrého vína, veľa dobrej hudby a zábavy tak ako to býva každý rok.
25. Október 2018

Degustácia s hodnotením vín podľa OIV

Vážení milovníci vína, prídite nám pomôcť ohodnotiť vína ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK edícia Roman Janoušek na degustáciu, ktorá sa uskutoční vo štvrtok dňa 25.októbra 2018 o 18:00 v Zámockom vinárstve, Mladoboleslavská 5 Pezinok.
Degustácia s hodnotením vín podľa OIV
Degustácia s hodnotením vín podľa OIV
Degustácia s hodnotením vín podľa OIV
Degustácia s hodnotením vín podľa OIV
18. Október 2018

Ochutnávka vín Botel Gracia

V tento pekný jesenný podvečer nás budete môcť ochutnať priamo na rieke Dunaj v našom hlavnom meste. Tešíme sa na Vás pri nezabudnuteľne atmosfére, ktorú vytvorí priestor lode Botel Gracia.
13. Október 2018

Slávnosti vína v Zahorskej Bystrici

Na Námestí Rodiny v Záhorskej Bystrici sa v sobotu 13. októbra pod párty stanom môžete na chvílu stať degustátorom vína . Prídte a ochutnajte vína z celého sveta, ale aj miestnych vinárov zo Šenkvíc, Trnavy alebo Pezinka.
13. Október 2018

Jeseň vo vinohradoch

Srdečne Vás pozývame na unikátnu udalosť, ktorá sa uskutoční v našom domčeku Celestín a to už 13.10.2018 o 11tej hodine. Môžete sa tešiť na degustáciu vín Pavelka Víno a Zámocké Vinárstvo Pezinok spojenú s občerstvením a pre tých najmenších máme pripravený bohatý program - maľovanie na tvár, skákací hrad, púšťanie šarkanov a spoločne si užijeme opekačku. Tešíme sa na Vás :)
21. - 23. September 2018

Pezinské vinobranie

Rok sa s rokom zišiel a opäť tu máme Pezinské vinobranie. Vinobranie v Pezinku patrí medzi tradičné oberačkové slávnosti, oslavy zberu hrozna. Súčasťou podujatia Vinobranie v Pezinku je pestrá ponuka gastronomických špecialít s bohatým kultúrnym programom.
Pezinské vinobranie
Pezinské vinobranie
Pezinské vinobranie
Pezinské vinobranie
6. - 8. September 2018

Košické slávnosti vína

Dávne tradície vinárstva a hodovania ožívajú na Košických slávnostiach vína už po dvanásty krát. Súťažné degustácie vína, devy v krojoch, uvoľnenou atmosférou nabitý archeologický prezentačný komplex Dolnej brány, pohodové ochutnávky v areáli Katovej Bašty a Rodošta, a pokračovanie vo vinotékach a baroch (až) do rána. Tieto aktivity charakterizujú Košice počas osláv vína a predstavujú mesto ako bránu do vinárskeho regiónu Tokaj.
1. September 2018

Kráľovstvo husaciny III

Slovenský Grob sa v sobotu 1. septembra už po tretí raz zmení na Kráľovstvo husaciny! Korunovácia kráľa, útok na Kráľovstvo husaciny, dobová krčma, remeselné stánky, Farm Fest a výborné jedlo sprevádzané bohatým hudobným a kultúrnym programom zaručujú kráľovský zážitok!
11. - 12. August 2018

Víno pod hviezdami 2018

Po úspešnom prvom ročníku podujatia Víno po hviezdami máme dátum v ktorom budeme pokračovať. Opäť budeme sledovať úžasné divadlo padajúcich hviezd. V tomto roku v dátumoch 11. a 12. augusta. Všetko to budeme sledovať v Pezinských vinohradoch pod Starou horou.
Víno pod hviezdami 2018
Víno pod hviezdami 2018
Víno pod hviezdami 2018
Víno pod hviezdami 2018
18. - 21. Júl 2018

Pezinské viechy

Radi by sme vám predstavili projekt "OTVORENÉ VIECHY", ktorý vám dáva možnosť, od júna až do októbra, každý týždeň navštíviť niekoľko malokarpatských vinárov a posedieť si pri víne z ich domácej produkcie. Miestni vinári vám ponúknu svoje kvalitné vína za priaznivé ceny, s osobným prístupom v autentickom prostredí. Ponuka bude obohatená aj o jednoduchú tradičnú gastronómiou. Ak chcete auto nechať doma, využite MALOKARPATSKÝ EXPRES, ktorý premáva od júna do septembra každý víkend a sviatok na trase Bratislava – Modra – Častá, Červený Kameň. Autobus je vybavený aj prívesom na bicykle.
Pezinské viechy
Pezinské viechy
Pezinské viechy
Pezinské viechy
7. Júl 2018

VÍNO a LEVANDUĽA

Radi Vás uvidíme na 8. ročníku podujatia Víno a levanduľa, ktoré sa uskutoční v čarovnom prostredí pezinských vinohradov. Okrem výborného vína na Vás čaká regionálna gastronómia, umelecké výrobky, prehliadka odrodovo pestrého vinohradu a pre najmenších tvorivé dielničky.
25. - 26. Máj 2018

Otvorené pivnice na Svätého Urbana

12. ročník Otvorených pivníc na sv. Urbana Vám ponúkne vína v 134 pivniciach od Devína cez Raču, Vajnory, Svätý Jur, Pezinok, Modru, Šenkvice až po Orešany. Otvorené pivnice môžete navštíviť v 25 obciach a mestách Malokarpatského regiónu. Napriek tomu, že niektorí z Vás chodia na pivnice rok čo rok, stále majú čo objavovať – len v tomto roku pribudlo 16 nových pivníc, mnohé z nich s niekoľkostoročnou históriou. Tešíme sa na Vás v piatok od 14:00 do 21:00 a sobotu od 12:00 do 21:00. Nájdete nás pod číslom 54 v katalógu MVC.
Otvorené pivnice na Svätého Urbana
Otvorené pivnice na Svätého Urbana
Otvorené pivnice na Svätého Urbana
Otvorené pivnice na Svätého Urbana
26. Apríl 2018

Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok

Priatelia, prijmite pozvanie na RIADENÚ DEGUSTÁCIU našich vín ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK edícia Roman Janoušek, ktorá sa uskutoční vo štvrtok dňa 26.apríla 2018 o 18:00 na zámku v Pezinku. Prevedieme Vás historickou pivnicou Pezinského zámku, ukážeme Vám naše výrobné priestory ako aj barikovú pivnicu. Spolu ochutnáme 7 bielych vín, 2 červené barikové ročníka 2016 a ako prekvapenie 3 vzorky ročníka 2017.
14. Február 2018

Valentínska riadená degustácia

Priatelia, prijmite pozvanie na VALENTÍNSKU DEGUSTÁCIU našich vín ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK edícia Roman Janoušek, ktorá sa uskutoční dňa 14. februára 2018 o 18:00 na zámku v Pezinku. Prevedieme Vás historickou pivnicou Pezinského zámku, ukážeme Vám naše výrobné priestory ako aj barikovú pivnicu. Spolu ochutnáme 8vín ročníka 2016. Budú Vám ponúknuté ďalšie 2 vína, ktoré ešte vyzrievajú v barikových sudoch
Valentínska riadená degustácia
Valentínska riadená degustácia
Valentínska riadená degustácia
Valentínska riadená degustácia
10. Február 2018

Pezinské vinné pivnice 2018

Radi vás privítame v Zámockom vinárstve pri príležitosti podujatia 10. ročník PEZINSKÉ VÍNNE PIVNICE 2018. Parkovanie zabezpečené priamo pred Pezinským zámkom
Pezinské vinné pivnice 2018
Pezinské vinné pivnice 2018
Pezinské vinné pivnice 2018
Pezinské vinné pivnice 2018
8. Február 2018

Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok

Priatelia, prijmite pozvanie na degustáciu našich vín ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK edícia Roman Janoušek, ktorá sa uskutoční dňa 8. februára 2018 o 18:00 na zámku v Pezinku. Prevedieme Vás historickou pivnicou Pezinského zámku, ukážeme Vám naše výrobné priestory ako aj barikovú pivnicu. Spolu ochutnáme 8 vín ročníka 2016. Ako prekvapenie Vám budú ponúknuté ďalšie 2 vína, ktoré ešte vyzrievajú v barikových sudoch. K degustácii bude pripravený studený záhryz. Po degustácii budete mať možnosť zakúpiť si vína v našej vinotéke so zľavou 20%. Pre rezerváciu miest volajte na tel. číslo: 0915 896 641, e-mail: info@zamockevinarstvo.sk, najneskôr do 6.februára 2018. Kapacita je limitovaná 46 miest. Vstupné: 19€/osoba
Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok
Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok
Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok
Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok
7. Február 2018

Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok

VZHĽADOM NA VEĽKÝ ZÁUJEM USPORIADAME EŠTE JEDNU DEGUSTÁCIU 7. februára o 18:00 keďže degustácia ktorá sa uskutoční 8. februára je už vypredaná.
Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok
Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok
Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok
Pozvánka na degustáciu vín na zámku Pezinok
17. - 18. November 2017

Deň otvorených pivníc

Čakajú Vás malé útulné pivničky, veľké moderné vinárstva, teplé degustačné miestnosti do Bratislavy – Devína cez Staré mesto a Vajnory, Raču, Svätý Jur, Limbach, Modru, Častú, Doľany ... až po Trnavu. Pivnice budú otvorené 17. 11. v čase od 12.00 - 21.00 a 18. 11. v čase od 12.00 do 21.00.
Deň otvorených pivníc
Deň otvorených pivníc
Deň otvorených pivníc
Deň otvorených pivníc

Fotogaléria

Obsah tejto stránky je dostupný len osobám starším ako 18 rokov