• +421 33 798 9070

Festival Wine Snow 2018 Donovaly

2 - 3 Nov 2018,

Zámocké vinárstvo sa na Vás teší počas celého podujata v Hoteli Residence. 

Ôsmy ročník festivalu vín Wine Snow Donovaly 2018 sa stáva skutočnosťou. Úspešné podujatie jediného horského festivalu vín na kopci otvorí svoje brány pre verejnosť 2. a 3. novembra 2018 za účasti popredných domácich vinárstiev. Tie (spolu s hosťujúcou krajinou) ponúknu návštevníkom svoje vína na ochutnávku i do súťaže o najlepšie vína kopca 2018.

Organizátori pripravujú pre návštveníkov festivalu bohatý sprievodný i odborný program. Záujemcom o somelierstvo je určený obľúbený akreditovaný kurz Základy somelierstvas Vladimírom Hronským. 

Hostia festivalu si prídu na svoje gurmánske chute i na hudobné zážitky. Dvojdňový program degustácií vína (a ďalších špecialít z produkcie popredných slovenských páleníc a ďalších gurmánskych produktov) s vystavujúcimi vinármi osvieži koncert Petra Lipu (2.11.2018 večer v Hoteli Galileo) a koncert Duchoňovcov (3.11.2018 večer v Donovalskom pivovare).

Po ochutnávke skvelých vín a návšteve koncertov padnú vhod gurmánske špeciality šéfkuchárov Janka Zlúkyho (Hotel Galileo), Dušana Lichého (Donovalský pivovar) a Richarda Noskoviča (Residence hotel). Deťom návštevníkov festivalu je venovaná rozprávková "Coco Halloween Party" v štýle filmovej rozprávky Coco v Residence hoteli. Výlet na kopec je preto určený nielen vinárom, vínomilcom, somelierom, ale aj rodinám s deťmi a priateľom skvelej vínnej gastronómie. To všetko umocní jesenné počasie a čistý vzduch, pre ktorý sú každoročné horské festivaly vína na Donovaloch lákadlom od pracovného stresu a povinností.

Ak všetko dobre dopadne, rozmanitú ponuku vín, destilátov, gurmánskych špecialít, olejov a hudby doplnia vystavujúci vinári aj s mladým vínom (iba degustačne, pretože predaj mladých vín sa začne nasledujúci prvý novembrový pondelok). Ich prítomnosť na festivale je viac ako symbloická. Okrem účasti v súťaži o najlepšie víno kopca bude nový ročník vína symbolicky požehnaný miestnym kňazom pred slávnostným vyhodnotením súťaže v sobotu o 17.00 v Residence hoteli.

Všetkých vás srdečne pozývame!

 

Fotogaléria

Obsah tejto stránky je dostupný len osobám starším ako 18 rokov